O Autorze

Paulina Sułkowska

Specjalizuję się w doradztwie prawnym z zakresu prawa zobowiązań oraz w windykacji należności w postępowaniu cywilnym. W swojej praktyce łączę wiedzę i doświadczenie zawodowe z obszaru prawa z biznesowym, indywidualnym podejściem do potrzeb poszczególnych Klientów.

Paulina specjalizuje się w sporach sądowych, w szczególności z zakresu prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego. Obsługuje Klientów polskich, jak i zagranicznych w sprawach związanych z ich bieżącą działalnością biznesową, w tym dotyczących odzyskiwania należności na drodze postępowań sądowych oraz prawa umów. 

Prowadziła spory sądowe dla spółek z branży budowlanej, a także liczne procesy z obszaru sporów korporacyjnych. Świadczyła usługi doradztwa procesowego na rzecz podmiotów gospodarczych związane z przestępczością gospodarczą (white-collar crime). Reprezentowała również wierzycieli w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.W obszarze jej zainteresowań znajduje się również świadczenie pomocy prawnej na rzecz Klientów indywidualnych z obszaru prawa rodzinnego oraz prawa karnego.

Paulina ukończyła studia na wydziale Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz jest absolwentką Filologii angielskiej na wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, a także absolwentką Studiów podyplomowych z tłumaczeń specjalistycznych: tłumaczeń poświadczonych, sądowych i prawniczych na Uniwersytecie SWPS oraz tłumaczem tekstów prawniczych. Jest adwokatem wpisanym na listę Izby Adwokackiej w Warszawie.

O autorze

Kontakt dla mediów

Avatar
Katarzyna Gajownik Młodszy specjalista PR

Newsletter

Bądź na bieżąco. Otrzymuj informacje o nowych publikacjach ekspertów z Kancelarii Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólnicy

Użycie przycisku „Zapisz się!” oznacza zgodę na otrzymywanie od Brysiewicz, Bokina, Sakławski i Wspólinicy sp.k. z siedzibą w Warszawie (01-029) przy ul. Dzielnej 60 (dalej jako: „Kancelaria”) drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w powyższym polu newslettera zawierającego ofertę Kancelarii. Zgodę można wycofać w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Administratorem danych osobowych jest Kancelaria. Podane dane osobowe są przetwarzane w celu przesyłania informacji dotyczących oferty Kancelarii drogą mailową. Szczegóły dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w klauzuli informacyjnej.